foto1
Jakis tekst
foto1
Jakis tekst
foto1
Jakis tekst
foto1
Jakis tekst
foto1
Jakis tekst


 

Firma RobCar Turbo Centrum w Gryficach oferuje kompleksowe i profesjonalne usługi naprawy i regeneracji turbosprężarek. Pracujemy na najnowocześniejszym sprzęcie renomowanej firmy SCHENCK. Firma SCHENCK jest światowym liderem w produkcji maszyn wyważających - wyważarek i systemów diagnostycznych.

 

Poniżej przedstawiamy nasz park maszynowy.

 

 

TBcomfort - Wyważarka do wirników turbosprężarek samochodowych.


 • Wysoka dokładność pomiaru i wydajność
 • Wyważanie dwupłaszczyznowe
 • Energooszczędna koncepcja napędu
 • Duży zakres wyważanych wirników
 • Ergonomiczna wysokość robocza
 • Układ pomiarowy CAB 820 z przemysłowym komputerem PC i ekranem dotykowym zapewnia prostą i intuicyjną obsługę 
 • Indywidualne wydruki protokołów z własnym nagłówkiem firmowym i logo firmy
 • Pokrywa bezpieczeństwa C60 zgodna z normą ISO 7475

 

Zakres zastosowania

Wyważarka TBcomfort została zaprojektowana specjalnie do wyważania z największą dokładnością elementów turbosprężarek - wałka z turbiną oraz koła kompresji. Akcesoria wymagane do wyważania wirników turbosprężarek są zawarte w zakresie dostawy i pozwalają wyważać duży zakres wirników. 
TBcomfort wyposażona jest w układ pomiarowy CAB 820 z ekranem dotykowym i elektronicznym systemem sterowania napędem. Napęd ze stałą regulacją prędkości ułatwia kontrolę prędkości wyważania. Dzięki tym właściwościom uzyskujemy zwiększoną wydajność i najwyższą dokładność wyważania.

 

 

Wysokoobrotowa wyważarka do rdzeni turbosprężarek.

 

 • Ergonomiczna koncepcja urządzenia dla prostej i bezpiecznej obsługi
 • Perfekcyjne wyważanie wysokoobrotowe rdzeni turbosprężarek do 16 kg
 • Bezpieczeństwo – odpowiada najnowszej dyrektywie maszynowej i tym samym obecnie najwyższym standardom bezpieczeństwa
 • CAB 950 SmartTouch zapewnia prostą obsługę z zachowaniem najwyższej wydajności techniczno-pomiarowej
 • Pomiar niewyważenia w całym zakresie obrotów – nie pomiar punktowy, nie stałe obroty
 • Perfekcyjne urządzenie pomocnicze do osadzania w łożyskach z zachowaniem wysokiej precyzji pozycjonowania

 

Charakterystyka

Bieg prawie pozbawiony drgań – długi okres eksploatacji: w końcowej fazie naprawy rdzeń turbosprężarki przy pomocy sprężonego powietrza jest testowany i wyważany w warunkach zbliżonych do rzeczywistej eksploatacji. Dopiero wtedy turbosprężarka posiada tak niewielkie niewyważenie resztkowe, że jakościowo praktycznie nie odbiega od poziomu fabrycznie nowej turbiny.

Naprawa turbosprężarki to kompleksowy wielostopniowy proces wyważania. Powodem dla którego naprawa turbin wymaga zaawansowanych technologii jest elastyczne zachowanie się wirników, wysokie obroty wyważania i wymagana dokładność. Przy wykorzystaniu najnowszej koncepcji pomiarowej TBsonio umożliwia sprawdzenie parametrów dynamicznych turbiny w całym zakresie a następnie podaje dokładnie wartość masy niewyważenia do korekcji. Dzięki temu urządzenie posiada wydajność i dokładność pomiarową porównywalną z naszymi maszynami produkcyjnymi. Państwa korzyść: szybka i precyzyjna kompensacja.

Maszyna jest standardowo wyposażona w układ pomiarowy CAB950 SmartTouch.

 

Zalety

SilenceLine – wyjątkowe wytłumienie szumów

Gdy turbosprężarka eksploatowana jest w zakresie obrotów roboczych powstaje bardzo głośny odgłos o wysokiej częstotliwości – w szczególności, gdy w grę wchodzi jeszcze niewyważenie. Dzięki koncepcji SilenceLine, która obejmuje wielorakie środki pozwalające na redukcję hałasu podczas eksploatacji, poziom hałasu TBsonio jest niższy od wartości 67dB – dzięki temu można użytkować obydwa urządzenia bez podejmowania dodatkowych środków ochrony przed hałasem.

 

Genialne rozwiązanie – bezdotykowe urządzenie pomocnicze 

Wystarczy namagnesować wirnik i już można rozpoczynać przebieg pomiarowy. Nasz bezdotykowy czujnik SR70 skanuje magnetycznie umieszczoną skalę kątową i wskazuje dokładnie położenie niewyważenia – znacznie dokładniej niż dotychczas i absolutnie bez zużycia elementów.

 

 

Flowbench Premium firmy VISCOM

 

Służy do ustawiania zmiennej geometrii turbosprężarek. Dzięki innowacyjnemu działaniu na zasadzie podciśnienia, pomiar trwa zaledwie kilka sekund. Co więcej, dzięki temu rozwiązaniu, urządzenie wymaga tylko 3 adapterów do pracy z wszystkimi typami turbosprężarek a montaż i demontaż trwa zaledwie kilkanaście sekund.
W swojej bazie danych, która jest regularnie, automatycznie aktualizowana przez internet, Flowbench posiada ponad 650 typów turbosprężarek.

Zalety:
- bardzo szybki i łatwy montaż turbosprężarki – zaledwie 3 adaptery do wszystkich typów turbosprężarek,
- pomiar trwa kilka sekund,
- ponad 650 referencji pomiarowych,
- automatyczna aktualizacja bazy danych przez Internet,
- przemysłowy system sterowniczy (Beckhoff),
- baza danych do testerów ATD i DeltaTech,
- wbudowany system programowania i sterowania siłownikami elektronicznymi,
- automatyczny pomiar temperatury powietrza i ciśnienia atmosferycznego,
- automatycznie regulowana prędkość napędowa.

 

 

Przeznaczenie Testera

Actuator Tester ATD-1 jest zaawansowanym narzędziem diagnostycznym stworzonym z myślą o firmach zajmujących się regeneracją turbosprężarek oraz warsztatach zajmujących się diagnostyką samochodów osobowych i dostawczych wyposażonych w turbosprężarki z elektronicznym sterowaniem. Actuator Tester jest urządzeniem pozwalającym na testowanie oraz regulację zmiennej geometrii łopatek VNT (Variable Nozzle Turbine) turbosprężarek wyposażonych w zawór elektroniczny (actuator) SREA  (Simple Rotary Electronic Actuator) oraz inteligentny zawór REA (Rotary Electronic Actuator). Turbosprężarki (w większośći firmy Garrett) z zaworami elektronicznymi są najczęściej montowane w silnikach diesel samochodów m.in. Mercedes, BMW, Ford, Audi, Volkswagen, Jaguar, Land Rover, Jeep, Chrysler, Volvo, Chevrolet

Tester ATD-1 współpracuje również z elektronicznymi zaworami stosowanymi w turbosprężarkach VGT firmy BorgWarner KKK do silników VW i Audi oraz turbosprężarkach Mitsubishi stosowanych w silnikach BMW.

Profesjonalna diagnostyka elektroniki i zmiennej geometrii łopatek

Actuator Tester może w prosty i szybki sposób sprawdzić prawidłowe działanie mechanicznych oraz elektronicznych funkcji zaworu elektronicznego turbosprężarki. Bardzo przydatną funkcją Testera jest manualne sterowanie zaworem elektronicznym (actuatorem) podłączonym do ramienia zmiennej geometrii łopatek. Dzięki temu można od razu stwierdzić czy mechanizm VNT pracuje swobodnie w całym zakresie, jest częściowo ograniczony bądź całkowicie zablokowany. Wszystkie informacje są wyświetlane na ekranie ATD-1.

Ustawienie zmiennej geometrii i rozwiązywanie problemów

Bardzo częstym problemem podczas naprawy turbosprężarek z elektronicznym sterowaniem VNT jest ustawienie ramienia zaworu elektronicznego do pozycji startowej. Dzieje się tak w przypadku, gdy w uszkodzonej turbosprężarce mechanizm zmiennej geometrii nie działał w pełnym zakresie, bądź był całkowicie zablokowany w jednej pozycji. Tester umożliwia w łatwy sposób ustawić ramię zaworu do pozycji startowej, dzięki czemu ustawienie zmiennej geometrii łopatek nie będzie stanowić już więcej problemu.
Zawory elektroniczne nie są dostępne jako oddzielna część zamienna, dlatego też Actuator Tester jest niezbędnym narzędziem, dzięki któremu można uniknąć wysokich kosztów wymiany turbosprężarki na nową z powodu błędnej diagnostyki.

Renoma i profesjonalizm

Argumentem decydującym o niezawodności urządzenia jest to, że, Tester zaworów elektronicznych ATD-1 został gruntownie przetestowany oraz sprawdzony pod względem praktycznego zastosowania i ustawiania zmiennej geometrii łopatek w największej Londyńskiej firmie regenerującej turbosprężarki - Turbo Developments Limited - jest to znana i ceniona firma która dostarcza najwyżej jakości usługi już od ponad 22 lat. Actuator Tester ATD-1 został opracowany przy współpracy najlepszych elektroników i inżynierów regeneracji turbosprężarek. Wielomiesięczne testy przeprowadzone w Turbo Developments Limited przy pełnej współpracy z Microelectronics potwierdziły niezawodność oraz prawidłowość działania urządzenia.

 

 

fdsdfsdfgdsgfsdgsdfghsh hg sgh

 

 

WALTER KOMPRESSORTECHNIK

 

To międzynarodowa grupa przemysłowa przedsiębiorstw z branży elektronarzędzi. Od ponad 30 lat produkuje nowoczesne urządzenia związane z wytwarzaniem i użytkowaniem sprężonego powietrza.