foto1
Jakis tekst
foto1
Jakis tekst
foto1
Jakis tekst
foto1
Jakis tekst
foto1
Jakis tekst


 

 

Regeneracja turbosprężarek w ROBCAR TurboCentrum odbywa się w dwóch oddzielnych strefach.

 

 

 

Do każdej zregenerowanej w ROBCAR TurboCentrum turbosprężarki dołączamy protokół wyważenia końcowego, kartę gwarancyjną, instrukcję montażu turbosprężarki oraz wykaz czynności, które należy wykonać, by nasza praca, a Państwa pieniądze nie poszły na marne.

 

 

Strefa wstępna tzw.”brudna”,wykonujemy tutaj następujące czynności:

- Rozpoczynamy od dokładnego obejrzenia i znalezienia wszelakich uszkodzeń zewnętrznych (np. pęknięć na obudowie). Następnie odbywa się demontaż turbosprężarki na części i podzespoły składowe.

- Mycie i czyszczenie elementów turbosprężarki w wysokociśnieniowych myjkach ekologicznych TURBOclean w temperaturze 40-50C, oraz piaskowanie i skiełkowanie na specjalistycznych piaskarkach TURBOblast. Pozwala to na całkowite pozbycie się korozji oraz zanieczyszczeń, a korpus turbosprężarki wygląda jak nowy.

- Weryfikacja uszkodzeń oraz wymiarów ściśle określonych przez producenta

 

 

 

 

Strefa montażu w warunkach niemal że laboratoryjnych wykonujemy tutaj najważniejszy proces regeneracji, tj.:

 - Wymiana elementów z zestawu naprawczego (łożyska, pierścienie uszczelniające, odrzutniki oleju, tuleje). W razie potrzeby wymiana innych elementów turbosprężarki, np. wałka, koła kompresji, zmiennej geometrii itp.

- Dokładne wyważenie wałka wraz z kołem kompresji na renomowanej wyważarce TBComfort firmy SCHENCK z układem pomiarowym CAB820

- Precyzyjny montaż rdzenia turbosprężarki

- Doważenie rdzenia turbosprężarki na doważarce TBSonio firmy Schenck z układem pomiarowym CAB950. Urządzenie rejestruje niewyważenie w zakresie obrotów od 0 nawet do 200 000 obr/min, dzięki czemu możliwa jest obserwacja drgań przy wszystkich częstotliwościach rezonansowych. Tak dokładny pomiar pozwala na precyzyjne doważenie wirujących elementów. Dodatkowo proces doważania odbywa się w warunkach zbliżonych do rzeczywistych w jakich pracuje turbosprężarka.

- Ustawienie zmiennej geometrii turbosprężarki (jeżeli turbosprężarka jest w nią wyposażona) na najnowocześniejszym na rynku urządzeniu Firmy VISCOM w wersji PREMIUM.

- Montaż całej turbosprężarki.

- Ustawienie za pomocą elektronicznego Turbo-Testera, regulatora podciśnieniowego, nadciśnieniowego lub nastawnika sterowanego elektrycznie.

- Konserwacja oraz zakończenie procesu regeneracji.